7 czerwca 2013

Bloglovin' krok po kroku - część 1 (założenie i usunięcie konta)

Może pamiętacie, a może nie, ale kiedyś wspomniałam, że odkąd zajrzałam na bloglovin', to zdobył on moje serce. Jako, że pojawiła się chęć zobaczenia instrukcji poruszania się po tym serwisie, to dziś przychodzę z pierwszą częścią krótkiego przewodnika. Samo posługiwanie się bloglovin' wydaje się być bardzo intuicyjne, ale mam nadzieję, że komuś informacje się przydadzą. Post będzie długi, bo zamierzam zamęczyć was mnóstwem obrazków.


Jak się zarejestrować?Wchodzimy na stronę główną, czyli www.bloglovin.com, gdzie już czekają na nas nowości z najpopularniejszych i najciekawszych blogów w sieci. Klikamy na duży niebieski przycisk z napisem Join Bloglovin LUB niewielki napis u góry Sign up. I tutaj musimy dokonać szybkiej decyzji - czy chcemy zarejestrować się przez nasz profil na facebooku czy przez e-mail? Ja wolę drugą opcję, ale pokażę obie możliwości.


Po kliknięciu OK w dwóch okienkach, które pojawią się na ekranie, niebieskie pole i pierwsze dwa okienka uzupełniają się automatycznie. Wystarczy wpisać hasło i kliknąć Sign up. Warto przeczytać regulamin serwisu (terms of service)! I gotowe - konto założone! Teraz czeka nas kilka działań wstępnych - na początek możemy zaimportować obserwowane blogi z Google Reader (o ile takie posiadamy). Jeśli chcemy ten krok pominąć, klikamy Skip this.


Aby rozpocząć, musimy zacząć obserwować 5 blogów. Możemy od razu wyszukać te ulubione wpisując ich adres w ramkę u góry i klikając lupkę. Żeby poszło szybciej, możemy też kliknąć Follow przy pierwszych pięciu blogach na wyświetlonej liście - przecież w każdej chwili możemy je wyrzucić ze swoich ulubieńców ;) Klikamy Next. W kolejnym oknie mamy możliwość pobrania dodatku do przeglądarki - przycisku bloglovin'. Spróbowałam, nie przypadł mi do gustu i czym prędzej go odinstalowałam. Jeśli ktoś nie ma na niego ochoty, to klika maleńkie Not now. Gotowe!

Teraz opcja numer 2 czyli rejestracja przez adres e-mail. Zaczynamy tak samo czyli przez kliknięcie Sign up lub Join Bloglovin. Tym razem wybieramy Sign up with email.


Wypełniamy wyświetlone okienka wpisując swoje imię, nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło i klikamy Sign up. W tym momencie na naszego maila przychodzi wiadomość (warto sprawdzić SPAM!) z linkiem, na który oczywiście klikamy. I jesteśmy w punkcie wyjścia czyli znowu mamy możliwość przeniesienia blogów obserwowanych przez Google Reader, musimy wybrać 5 obserwowanych stron na początek i zdecydować czy zainstalować przycisk do przeglądarki. Voila :)


Jak usunąć konto?


Usunięcie konta jest, podobnie jak założenie konta, bardzo prosta. Najeżdżamy kursorem na obrazek niebieskiego kwadratu z sercem (tak wygląda domyślny avatar) i klikamy na Settings.


Zjeżdżamy na sam dół, by kliknąć napis Remove account.


Zaznaczamy jedną z odpowiedzi wyjaśniających przyczynę chęci usunięcia konta Bloglovin'. Szersze wyjaśnienia są opcjonalne - nie trzeba tego pola wypełniać. Poniżej wpisujemy hasło, którego użyliśmy przy rejestracji i klikamy Remove account. Pod przyciskiem znajduje się informacja (to słowo ucięło mi na obrazku ;)), że usunięcie konta nie usuwa z bloga, więc inni użytkownicy mogą go dodać do swoich obserwowanych. Tadam, usunięte.

JAK SIĘ ZALOGOWAĆ / WYLOGOWAĆ?

Żeby się zalogować, na głównej stronie www.bloglovin.com klikamy na napis Login, znajdujący się w górnym pasku. Wpisujemy swój e-mail, hasło i  ponownie przyciskamy Login.


Żeby się wylogować, najeżdżamy kursorem na nasz avatar z maleńką strzałką obok i z rozwiniętej listy wybieramy Sign out znajdujące się na samym dole. Prościej być nie może! ;)

10 komentarzy:

 1. Super krok po kroku. A czy to prawda,że niedługo nie bd mozna obserwować przez Google i zostanie tylko bloglovin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też o tym słyszałam ale mam nadzieje, że to tylko plotki ;)

   Usuń
  2. Tego nikt nie wie i każdy ma nadzieję, że to plotki. Wkrótce kolejne części mini przewodnika, mam nadzieję, że się przydadzą :)

   Usuń
 2. Super instrukcja :) Ja już mam tam konto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak można dodać zdjęcie profilowe tam ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze jedno mam pytanie jak się usunie Bloglovin to czy później jeszcze raz można założyć czy już nie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można ponownie użyć tego samego maila do rejestracji

   Usuń
 5. Jak usunąć bloga z bloglovin?

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarze - wszystkie uważnie czytam i staram się odpowiadać na każde pytanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...