28 lipca 2013

Bloglovin' krok po kroku - część 2 (dostępne opcje)

Długo wyczekiwana, ale nareszcie jest - druga część poradnika bloglovin' krok po kroku. Tutaj część pierwsza. Informacja o usunięciu gadżetu obserwatorów okazała się bujdą, ale i tak jestem zwolenniczką opisywanego portalu i nie miałabym nic przeciwko temu, żeby przenieść tam obserwowane blogi, jak i moich obserwatorów.


JAK ZNALEŹĆ ZNAJOMYCH Z FACEBOOKA?


Najeżdżamy kursorem na obrazek niebieskiego kółka z sercem (tak wygląda domyślny avatar) i klikamy na Find Friends, a następnie duży niebieski przycisk Connect to Facebook. Jeśli okaże się, że nikt z naszych znajomych nie posiada konta na bloglovin' to pokaże się komunikat "You don't have any Facebook friends using Bloglovin'." Możemy też zaprosić znajomych z Facebooka do korzystania z bloglovin' klikając w duży przycisk Invite friends from Facebook (pojawi się po kliknięciu Connect to Facebook). W okienku, które się pojawi wpisujemy kolejno osoby, do których chcemy wysłać zaproszenie oraz wiadomość powitalną. Poniżej znajdują się przykładowe, polecane blogi, które możemy zacząć obserwować przez jedno kliknięcie (przycisk Follow przy wybranej nazwie).


JAK DOPISAĆ BLOG DO SWOJEGO KONTA?Z rozwijanego menu (nasz avatar lub domyślnie - niebieskie kółko z sercem) wybieramy My blog. Żeby dodać swój blog do konta klikamy na Claim blog i w okienku, które się pojawi wklepujemy jego adres. Pojawi się kod HTML "<a href...", który należy skopiować (zaznacz dokładnie cały tekst i naciśnij CTRL + C). Kolejnym krokiem jest napisanie posta na swoim blogu, do którego wklejamy skopiowany kod i publikujemy notkę. Teraz możemy znowu wrócić do strony bloglovin' i nacisnąć przycisk Claim blog. Po weryfikacji możemy obserwować statystyki swojego bloga (ile osób i kiedy dodało go do ulubionych) oraz edytować podstawowe opcje (Edit blog info: Description - opis, Category - kategoria, decyzja o tym czy nasz blog ma się pojawiać na naszym profilu).

JAK ZARZĄDZAĆ OBSERWOWANYMI BLOGAMI?Opcja, która najbardziej przemawia na korzyść bloglovin' czyli nieziemsko proste dodawanie blogów do obserwowanych oraz możliwość ich uporządkowania w samodzielnie stworzonych grupach.Z rozwijanego menu (nasz avatar lub domyślnie niebieskie kółko z białym sercem) wybieramy Manage blogs you follow. Aby dodać blog do obserwowanych klikamy niebieski przycisk Add blog, w okienku wpisujemy adres bloga oraz klikamy Search, a gdy strona zostanie wyszukana - Follow. Podobnie działa usuwanie blogów z obserwowanych. Wyszukujemy blog oraz klikamy szary przycisk Unfollow (pojawia się gdy najedziemy kursorem na napis Following informujący o tym, że blog należy do naszych ulubionych). 

Klikając niebieski przycisk Create new group. Wpisujemy wybraną nazwę i wciskamy Create.  Teraz zostaje nam tylko dziecinnie proste zarządzanie :) Przy nazwie każdego bloga znajduje się napis Private i tę opcję możemy wybrać zaznaczając mały kwadrat obok, jeśli chcemy by nikt nie wiedział, że obserwujemy konkretną witrynę. Obok możemy wybrać grupę, do której chcemy wrzucić bloga (o ile oczywiście takie grupy wcześniej stworzyliśmy). Kolejny szary przycisk Unfollow pozwala na proste usunięcie bloga z obserwowanych. 
Możemy także zmienić nazwę grupy klikając czerwony napis Change name obok jej nazwy lub całkowicie ją usunąć wciskając czerwony napis Remove group (ta akcja nie usunie blogów, które są podpięte do tej grupy).

JAK USTAWIĆ BUTTON BLOGLOVIN'?


Najeżdżamy kursorem na avatar lub obrazek niebieskiego kółka z sercem (domyślny avatar) i klikamy na Bloglovin Button. Z dostępnej listy buttonów o różnych kształtach, wzorach i rozmiarach wybieramy ten, któy nas interesuje i naciskamy Get this icon!. Jeśli Twój blog znajduje się na bloggerze, klikamy na Add Widget. Otwiera się nowa strona, na której możemy zmienić tytuł widżetu i wybieramy Dodaj widżet

JAK ZMIENIĆ AVATAR?

W tej chwili istnieje jedynie możliwość uzyskania avatara takiego jaki mamy na profilu facebookowym. W tym celu wchodzimy w Settings (z rozwijanej listy menu) i wybieramy szary przycisk Refresh from Facebook.Znowu mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam w zapoznaniu się z portalem bloglovin'. Jeśli macie jakieś pytania piszcie - postaram się znaleźć odpowiedź i na nie odpowiedzieć.

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za komentarze - wszystkie uważnie czytam i staram się odpowiadać na każde pytanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...