29 marca 2013

Paletka Sleek i-Divine Oh So Special - swatche.

Nareszcie! Dzięki udanej wymiance w moje ręce wpadła paletka Sleek i-Divine oh so special, na którą przez długi czas polowałam. Dziś tylko swatche i mini recenzja z punktu widzenia makijażowego laika, ale mam nadzieję, że wkrótce uda mi się coś tymi cieniami stworzyć.
To co mnie zaskoczyło w pierwszym momencie to rozmiar paletki. Spodziewałam się, że będzie trochę większa, a tymczasem prostokąt jest zaledwie kilka milimetrów większy od banknotu stuzłotowego.  


Opakowanie jest w kolorze czarnym, do tego matowe co zapobiega odciskaniu się na nim palców. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo ja naprawdę nie znoszę widocznych na pudełkach odcisków! Zaletą jest także mocne zamknięcie, zapobiegające samowolnemu otworzeniu się paletki w razie gdybyśmy zagubiły tekturowe pudełko.
Bardzo spodobał mi się poręczny aplikator, który różni się od tych, z którymi miałam do czynienia do tej pory. Poza długim patyczkiem, na uwagę zasługuje gąbka, która znajduje się po dwóch stronach, jest miękka i przede wszystkim - wydaje się dużo bardziej zbita niż te "typowe". Ze względu na swoją strukturę nie ma problemu z myciem i suszeniem gąbeczek.


Jak już wspominałam, paletkę udało mi się zdobyć dzięki owocnej wymianie, jednak sama w sobie nie jest droga, bo cena na oficjalnej stronie Sleek Makeup to 9,99 $, co w przeliczeniu daje niecałe 32 złote za 12 cieni o pojemności 1,1g każdy (niewiele ponad 2,50 zł za sztukę).
Cienie są bardzo dobrze napigmentowane, z łatwością rozprowadzają się na powiekach. Nakładane na bazę zachowują trwałość przez długi czas. Nie podrażniają, mimo że moje oczy są wyjątkowo wrażliwe.


W zestawie dostępne są cienie w pięknych kolorach, zarówno matowe, jak i brokatowe. Moimi faworytami są póki co te pierwsze, ale cieszę się, że nawet brokatowe w tym zestawieniu wyglądają elegancko, a nie "bazarkowo" i nie trzeba bać się ich używania.

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam tą paletkę! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna, śni mi się po nocach :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam i lubie, zwłaszcza ten czarny cień ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również ją mam i lubię, ale brakuje mi jasnego cienia, cielistego. Te jasne z matowych są prawie niewidoczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paletka zdecydowanie w moich kolorkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją, ale rzadko używam. Podoba mi się brak kratek. W mojej paletce cienie jeszcze ją mają. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam paletki sleeka :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarze - wszystkie uważnie czytam i staram się odpowiadać na każde pytanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...